Trzydzieści lat temu był wielki bum na fototapety. Później przyszła refleksja - a może są one objawem kiczu i tandety? Zostały one zepchnięte na margines. Nic dziwnego - ówcześnie przedstawiały one ckliwe widoki, a jakość wydruku pozostawiała wiele do życzenia. Zapomnieliśmy o fototapetach na długi czas, a obecnie powracają one w wielkim stylu. Co sprawia, że są tak pożądanym produktem?

Fototapety stanowią doskonałą ozdobę, która może odzwierciedlać nasze zainteresowania lub hobby. Ta ozdoba ścienna może też nawiązywać do ważnego wydarzenia w naszym życiu, ulubionego kraju czy po prostu stanowić kolorowy, geometryczny akcent. Możliwości jest tak samo dużo, jak i wzorów fototapet do wykorzystania. Współczesne metody druku nie dość, że pozwalają na wyprodukowanie wspaniałej jakości plakatu wielkoformatowego, to jeszcze pozostawiają otwartą furtkę dla nas - właścicieli mieszkań.

Obecne możliwości pozwalają nam na stworzenie własnego projektu i przyklejenie tapety na zamówienie. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które sprawia, że nasze mieszkanie będzie oryginalne i będzie cząstką nas. Spersonalizowana fototapeta na zamówienie może być wyrazem naszych odczuć. Jest to sposób na pokazanie własnego "ja" i zindywidualizowanie pomieszczenia. Nikt inny nie będzie właścicielem takiego samego nadruku ściennego.

Jedynym problemem może stać się to, co ma przedstawiać fototapeta na zamówienie. Możliwości jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od naszych upodobań i stylu mieszkania. Grafika komputerowa i metody obróbki zdjęć sprawiają, że zwykłe zdjęcie może przekształcić się w małe dzieło sztuki. Wiele zależy od tego, jak opracowane zostanie zdjęcie, dlatego też ciężko jednoznacznie doradzić, jakie obrazki sprawdzą się w minimalistycznych, a jakie w klasycznych mieszkaniach. Inwencja twórcza przy tego typu projektach jest mile widziana, a tematyka zawsze należy do właściciela mieszkania. Fototapety na zamówienie z własnego zdjęcia dają szerokie pole do popisu - możemy mieć na ścianie wizerunek swojego kota, pamiątkę ze ślubu czy też pejzaż sfotografowany w ulubionym kraju. Słoneczne Włochy a może melancholijna Islandia? Ciężko się zdecydować na jedną opcję, jednak zazwyczaj to właśnie jedna fototapeta prezentuje się najlepiej. Wybranie większej ilości fototapet, na przykład na dwie czy trzy ściany, przytłoczy mieszkanie. Wymaga też naprawdę dużej odwagi i awangardowego podejścia do wyposażenia wnętrz.

Jeśli nadal nie czujemy się zdecydowani, to może warto wziąć pod uwagę to, że obecnie fototapety na zamówienie i te wybrane z katalogu, są w pełni bezpieczne dla otoczenia. Nie stanowią żadnego zagrożenia dla dzieci, nie wydzielają zapachu i chemicznych substancji. A co ważne - są łatwe do usunięcia. Gdy znudzi się nam jeden nadruk, możemy wykonać kolejne fototapety na zamówienie z własnego zdjęcia. Jest to dobry sposób na odmienienie pomieszczenia i nadanie mu świeżości. Jednocześnie nie wymaga dużego nakładu pracy i finansów.

Fototapety na zamówienie obecnie są na topie. Zamawia się je do kuchni, pokoju, sypialni, a nawet łazienki. Rozpiętość tematyczna zależy od zleceniodawcy, gdyż w tym momencie nie ma żadnych ograniczeń. Sami decydujemy się na wzór i jego wykończenie. To zdecydowana odmiana w porównaniu do fototapet z minionej dekady. W tej chwili fototapety (na zamówienie czy z katalogu) są wyrazem naszego stosunku do świata. Pomagają w stworzeniu wnętrza na miarę naszych potrzeb, takiego, w którym panuje sprzyjająca atmosfera dla jego mieszkańców.

KONTAKT

(+48) 504 140 892

poniedziałek - piątek 9.00-15.00

Napisz do nas

81-549 Gdynia
ul. Spokojna 28

info


Poznaj nasz drugi sklep:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. politykę prywatności dimlab.pl