Fototapety zyskują swoje drugie życie. Kilkanaście lat temu były pożądanym produktem obecnym w większości mieszkań, później zostały uznane za synonim kiczu - obecnie wracają w nowej odsłonie. Jako produkt gustowny, szykowny i nadający wnętrzom charakteru.

Co zatem sprawia, że fototapeta do salonu jest tak dobrym pomysłem? Zacznijmy od początku: Piękne mieszkanie, drewniane podłogi, minimalistyczne meble i skromne dodatki. Wszystko stanowi elegancką całość, jednak nie jest to już nic nowego. Jednym słowem dla wielu osób jest to nuda. Przystępne ceny i konkurencja na rynku sprawiły, że nie ma problemu z zakupem ładnych, gustownych mebli. Każde mieszkanie więc wygląda podobnie, nic dziwnego, że wiele osób inwestuje w ekstrawaganckie dodatki wprowadzające odrobinę indywidualizmu. Wybór akcesoriów jest szeroki, jednak fototapeta do salonu jest uniwersalnym rozwiązaniem. Jednocześnie jest w niej coś z odwagi, a z drugiej strony... jest bezpieczna, nie zajmuje przestrzeni, a wprowadza bardzo wyraźny akcent, który stanowi o charakterze wnętrza.

Fototapety do salonu są różnorodne, wykonane mogą być w różnej stylistyce. Przyklejone mogą być w centralnym miejscu salonu lub też we wnęce - inwencja twórcza jest mile widziana. Miłośnicy ekstrawagancji stosują nawet bardzo radykalne rozwiązania - fototapety na wielu ścianach w pomieszczeniu. Pomysł odważny, ale wymagający. Standardowe opcje jednak sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Wzory można wybierać spośród propozycji producenta lub też wymyślić coś własnego. Słoneczna Italia, geometryczne formy, a może naturalistyczny pejzaż. Wszystko zależy od konwencji i pomysłu na mieszkanie. Jedno jest pewne - fototapety do salonu wprowadzają sporą dawkę indywidualizmu, sprawiają, że wnętrze ma swój własny, niepowtarzalny charakter. Wpiszą się przede wszystkim we wnętrza nowoczesne, które wymagają jakiegoś akcentu i ożywienia.

Nowoczesne technologie gwarantują wysoką jakość zadruku - zdjęcie zostanie w pełni odzwierciedlone, dlatego nie ma ryzyka, co do tego, że ostateczny efekt nie będzie zadowalający. Fototapeta wręcz przeniesie nas do miejsca, które jest na niej prezentowane. Solidne wykonanie jest gwarantowane, obecnie są takie techniki druku, że ostateczna forma każdemu przypadnie do gustu.

Co z bezpieczeństwem fototapety do salonu? Współczesne technologie eliminują wszelkie zagrożenia. Materiały używane do produkcji fototapet przeznaczonych do wnętrz są w pełni bezpieczne i ekologiczne. Mogą być stosowane w pomieszczeniach,w których na stałe przebywają dzieci. Tusze stosowane do barwienia fototapet nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji. Jest to więc doskonałe rozwiązanie, które zastępuje ładne, ale już trochę nudzące się nam, farby. W razie gdyby przyszedł nam nowy pomysł na odświeżenie mieszkania, fototapeta do salonu w każdej chwili może być zmieniona i zastąpiona nową.

Jaka jest jeszcze zaleta fototapet? Są niedrogie! Przy pomocy niedużych nakładów finansowych można bardzo odmienić mieszkanie. I niech nikt nie myśli, że będzie to przytłoczone wnętrze za pomocą tandetnego widoku lasu. Wystarczy zapoznać się z galeriami i licznymi propozycjami dostępnymi w internecie. Od tego momentu nikt nie powinien postrzegać fototapet w sposób, jaki wyglądały kilkanaście, a może i dziesiąt lat temu.

Fototapety są obecnie na czasie, znów wchodzą do mody. Są trendem w zdobieniu mieszkań i zapewne słusznie - bowiem ciężko dany wybór powtórzyć. Oryginalne dekoracje ścienne zawsze będą pożądane. Forma jest nowoczesna i dostosowana do potrzeb XXI wieku - nic, tylko wybrać własną fototapetę!

KONTAKT

(+48) 504 140 892

poniedziałek - piątek 9.00-15.00

Napisz do nas

81-549 Gdynia
ul. Spokojna 28

info


Poznaj nasz drugi sklep:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. politykę prywatności dimlab.pl