Aranżacją wnętrz też rządzi moda. A jak wiadomo jest ona przemijająca i chwilowa. Dobre rozwiązania jednak zawsze się obronią i przetrwają każdą modę. Czasem z pomocą przychodzi coraz bardziej nowoczesna technologia. Fotoobraz na płótnie to wynalazek, który stał się możliwy do zrealizowania dzięki rozwojowi fotografii cyfrowej. Zdjęcia z wakacji nie muszą już być przechowywane w zakurzonych albumach, teraz mogą zdobić nasze ściany.

Fotoobrazy to sposób na uatrakcyjnienie wnętrza i podkreślenie jego indywidualnego charakteru. Dużą zaletą tego elementu dekoracyjnego, jest to, że fotoobraz na płótnie może być wykonany z naszych prywatnych zdjęć. Wzbudzą wówczas nie tylko zachwyt gości, ale też nasze wspomnienia.

To doskonały sposób na uwiecznienie ulubionych miejsc, najpiękniejszych chwil czy ukochanych osób – jednym słowem obrazów, które nigdy nam się nie znudzą i zawsze wywołają w nas pozytywne emocje. Choć fotoobraz na płótnie popularne jest od niedawna, to pasuje nie tylko do nowoczesnych wnętrz. Fotoobrazy z motywem kwiatów czy krajobrazów sprawdzą się doskonale we wnętrzu rustykalnym, gdzie króluje drewno i sielski, kojarzący się z wsią klimat. Będą się też idealnie komponować z wnętrzem prowansalskim – ten styl lubi zieleń i wszystko, co naturalne.

W takich wnętrzach najlepiej zaprezentują się zdjęcia na płótnie, które jest naciągane na drewnianą ramę. Z wnętrzami klasycznymi i urządzonymi w stylu retro fotoobraz na płótnie również może współgrać. W takim otoczeniu najpiękniej będą wyglądać zdjęcia czarno-białe lub w sepii, sprawdzą się w nich również reprodukcje obrazów uznanych malarzy.

Mieszkania urządzone ultranowocześnie lub industrialnie są wręcz stworzone do tego, by być tłem dla fotoobrazów. W takich wnętrzach warto zamienić całą ścianę w imponujących rozmiarów obraz.

Charakter wnętrza podkreślą fotoobrazy przedstawiające słynne miasta, te z abstrakcyjnymi motywami lub fotografia makro. Fotografie na płótnie to także bardzo dobry pomysł na prezent. Znając upodobania osoby, którą chcemy obdarować możemy sprawić jej miłą niespodziankę idealnie trafiając w jej gust. Na płótno można bowiem przenieść nawet bardzo stare, niszczejące zdjęcia i w ten sposób podarować im nowe życie. By to było możliwe, wiekowe fotografie trzeba najpierw poddać komputerowej renowacji i retuszowi. Zdjęcie ślubne babci i dziadka w całkiem nowej oprawie będzie prezentem nie do przecenienia. Ze sztuką warto obcować wszędzie, dlatego fotografie na płótnie nie muszą zdobić jedynie naszych salonów – miejsce dla nich powinno znaleźć się w każdym domowym zakątku. Sporych rozmiarów obraz z motywem soczystych owoców czy kolorowych warzyw doda nam energii podczas przyrządzania posiłków w kuchni i w czasie ich jedzenia w jadalni. Fotoobrazy przestawiające morze lub naturalne krajobrazy pomogą nam się zrelaksować podczas kąpieli, a zdjęcie, w którym wykorzystano perspektywę powiększy nasz przedpokój lub sypialnię.

Ciekawym sposobem na aranżację ściany jest także umieszczenie na niej więcej niż jednego obrazu.

Dużą popularnością od lat cieszą się tryptyki. Co ciekawe, wcale nie potrzebujemy do ich wykonania trzech zdjęć, wystarczy jedno podzielone na części. Idealnie w tej formie prezentują się fotografie miast, a także abstrakcja i natura. Obraz może składać się też z większej liczby elementów – wówczas małe zdjęcia uzupełniają jedno największe, znajdujące się w centralnym miejscu kompozycji. Fotografie na płótnie to propozycja dla osób, które cenią sobie oryginalność i chcą, by ich mieszkania były nieszablonowe.

KONTAKT

(+48) 504 140 892

poniedziałek - piątek 9.00-15.00

Napisz do nas

81-549 Gdynia
ul. Spokojna 28

info


Poznaj nasz drugi sklep:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. politykę prywatności dimlab.pl