Lorem Ipsum Dolor Sit

Kiedyś dla upiększeni salonu oraz pokoju gościnnego zamawiało się obrazy przygotowywane przez malarzy i artystów plastyków. Dziś obrazy drukowane na płótnie poniekąd zastąpiły tradycyjne formy powstające przy użyciu blejtramu i pędzla. Na ile jest to korzystne dla rynku artykułów z branży dekoracji wnętrz, a na ile szkodliwe dla wynagrodzeń artystów - pozostawiamy do własnego przemyślenia.

Współcześnie wprowadzany na rynek obraz drukowany na płótnie wykonuje się na specjalnych maszynach drukujących. Stosowane jest przy wydruku płótno takie samo, jak w przypadku tradycyjnych blejtramów malarskich. Te obrazy na płótnie mają równomiernie rozprowadzone kolory. Na obrazach nie widać żadnych śladów faktur i pociągnięć narzędzi malarskich, drukowane są często ze zdjęć, z idealną wręcz dokładnością. Przedstawiać mogą wiele ciekawych motywów, najchętniej kupujemy obrazy na płótnie przedstawiające krajobrazy, słoneczne miejsca, wiejski pejzaż, łąki, lasy, tory w perspektywie, itp. Dużą popularnością cieszą się także portrety na płótnie przedstawiające ikony popkultury. Właśnie obrazy drukowane, przedstawiające artystów z różnych dziedzin, idoli filmowych, aktorów czy piosenkarzy, uważa się za doskonały pomysł na prezent dla nastolatka. Starsze osoby cenią bardzo drukowane obrazy z krajobrazami, a także z martwą naturą. Często drukuje się reprodukcje dzieł znanych malarzy. Po umieszczeniu na ścianach na pierwszy rzut oka nie widać żadnej różnicy między reprodukcją, a oryginałem, który możemy zobaczyć w albumach z malarstwem, a także w światowych muzeach. Drukowane obrazy mogą mieć bardzo różne formaty. Mniejsze sprawdzą się w pokojach niskich i niewielkiego metrażu. Do dużych pokoi kupić można obrazy w zestawach. Na kilku formach zaprezentowana być może kompozycja. Formy te najczęściej mają takie same wymiary, choć nie zawsze to warunek. Niektóre zestawy obrazów powiesić można też asymetrycznie, co daje bardzo ciekawy efekt wizualny na ścianie. Pigmentowa technika wydruku sprawia, że obrazy te przez wiele lat nie tracą intensywności kolorów. Pięknie prezentują się w świetle wieczornym, a za dnia wprowadzają do każdego wnętrza ferie barw. Obrazy drukowane bardzo łatwo umieścić można na ścianach, ponieważ do każdego egzemplarza z tyłu mocuje się specjalną zawieszkę metalową, gotową do umieszczenia na gwoździach lub kołkach wbitych w ścianę. Ceny obrazów drukowanych są zróżnicowane, ponieważ wiele zależy od formatu. Najmniejsze obrazy drukowane kupić można już za kilkanaście złotych.

KONTAKT

(+48) 504 140 892

poniedziałek - piątek 9.00-15.00

Napisz do nas

81-549 Gdynia
ul. Spokojna 28

info


Poznaj nasz drugi sklep:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. politykę prywatności dimlab.pl