Aliquam Feugiat Et Nibh

Spośród sposobów produkcji reklam druk wielkoformatowy jest obecnie najbardziej rozwijającą się dziedziną. Powstają coraz to nowe techniki druku oferujące coraz więcej niespotykanych dotąd metod. Nic dziwnego, że klienci mogą mieć wątpliwości, którą metodę wybrać w ich konkretnym przypadku. Postaramy się więc krótko przybliżyć najpopularniejsze rodzaje druku wielkoformatowego.

Druk solwentowy - ze względu na najniższe koszty produkcji jest najpopularniejszą techniką druku. Jest wyjątkowo trwały (nawet na deszcz, słońce czy mróz) i posiada wiele zastosowań. Wadą jest wysoka szkodliwość dla środowiska oraz dość niska jakość wydruku. Zawiera szkodliwe substancje lotne. Druk solwentowy najczęściej stosuje się go do druku na reklamach samochodowych, plandekach samochodowych, materiałach billboardowych, tablicach informacyjnych lub banerach reklamowych o długim czasie ekspozycji.

Druk UV - jest to technika, w której tusze są utrwalane promieniami UV. Daje wysoką jakość druku oraz możliwość drukowania kolorem białym. Doskonale nadaje się do druku na szkle, płytach laminowanych, drewnie oraz płytach warstwowych.

Druk lateksowy - jest to najbardziej ekologiczny druk wielkoformatowy. Mniej popularna od pozostałych, ze względu na to, że jest stosunkowo nową metodą. Dzięki użyciu pigmentowych tuszy wodnych, produkty z tym drukiem mogą być dopuszczone do kontaktu z żywnością, mogą być stosowane w miejscach takich jak szpitale czy żłobki. Co więcej, produkt nadaje się do użycia lub ekspozycji od razu po druku.

Druk pigmentowy - FINE ART PRINT druk zapewniający najwyższą jakość i trwałość. Dzięki zastosowaniu atramentów pigmentowych i wysokiej jakości podłoży uzyskujemy wydruki o trwałości 200 lat na promienie UV. Szeroki Gamut kolorystyczny jest możliwy dzięki zastosowaniu aż 10 kolorów.

Wydruki FINE ART PRINT to uznany środek reprodukcji na całym świecie. Tego typu wydruki określa się jako GICLEE.

Istotną cechą jest powtarzalność wykonanych kopii, co jest wyznacznikiem jakości. Nowy poziom jakości wydruków czarno-białych zapewniają atramenty o różnym stopniu szarości: Photo/Matte Black, Light Black, Light Light Black.

Idealnie Dobrane Technologie w dimlab.pl

  • Druk lateksowy - Fototapety, Plakaty
  • Druk poigmentowy FINE ART - Wydruki, Obrazy na piance, Obrazy na płótnie
  • Druk uv - PCV, Pleksi, Szkło, Drewno
KONTAKT

(+48) 504 140 892

poniedziałek - piątek 9.00-15.00

Napisz do nas

81-549 Gdynia
ul. Spokojna 28

info


Poznaj nasz drugi sklep:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. politykę prywatności dimlab.pl